Nem sok kellett volna a pontszerzéshez

Hétvégén az Iváncsa vendégeként játszott NB III-es csapatunk.

Nem kezdődött jól az Iváncsa elleni NB III-as meccsünk. Már a találkozó előtti percek is nehezek voltak, hiszen a hazai csapat ragaszkodott hozzá, hogy nem megszokott világos szerelésében lép pályára, hanem pirosban játszanak. A probléma az volt, hogy a mieink is vörös, idegenbeli mezüket vitték magukkal a találkozóra. Az ezzel járó diskurzus nem segítette elő a meccsre hangolódást, végül engedtek a hazaiak.

A kálváriának viszont nem volt még vége. A kezdő sípszó előtt Besztercei Attila megsérült, habár Szűcs Róbert kezdőként számolt vele, nem tudta a pályára küldeni. A slamasztika pedig az említett sípszó után is folytatódott. Huszár Gergő alig 10 perc után megsérült és nem tudta folytatni a játékot, cserét kért.

A lehetőségeink vészesen fogytak, ám ennek ellenére egészen koncentrált játékkal sikerült előrukkolni és helyzeteket is sikerült kialakítanunk. A gól azonban nem akart érkezni. Sőt, ahogy lenni szokott a játékrész hajrájában az Iváncsa szerezte meg a vezetést.

Ennek ellenére a fordulás után sem adták fel a mieink. A küzdés további helyzeteket hozott, a gól azonban váratott magára. A 63. percben emberelőnybe kerültünk, Kertait állították ki, ez a helyzet sem tartott azonban sokáig. Povázsai Zsolt kapott egy rúgást az arcára, vérzett is, Katona György pedig a kelletténél talán vehemensebben vonta kérdő Kulcsár sporttársat azért, amiért nem piros lappal büntette a szabálytalankodó játékost. Katona megkapta második sárgáját és végül ő jutott a kiállítás sorsára.

10-10 ellen mégis a HFC tűnt jobbnak, erőnlétben jobban bírtuk a találkozót, ami csak hamar gólban is megmutatkozott. Csordás Simon tudott egyenlíteni.

A győzelemért mentünk, ám az Iváncsa védekezésben kitartott, ráadásul a hajrában egy véleményes szituációt követően gólt szereztek. Az ellenfél csatárának lábáról pattant az alapvonalon túlra a játékszer, a bíró mégis szögletet ítélt, ebből pedig kikaparta magának a gesztenyét a hazai csapat és 2-1-re nyerni tudtak.