Egy pont a jussunk a Dunaújváros ellen

Sikerült pontot szerezni a Dunaújváros ellen. Szabó Dávid gólja újabb pontot ért a csapatunk számára.

Sokan megtisztelték csapatunkat a vasárnapi Dunaújváros elleni derbin. A tét a másik beelőzése volt, hiszen a meccset megelőzően mindkét gárda 46-46 ponttal állt a tabellán.

A találkozó ez alkalommal sem indult jól számunkra. Az első percek a Méhkerék elleni csörtét idézték, mintha bennmaradtunk volna az öltözőbe, amit Tóth Tibor ki is használt. Két védőnk között vitte el a labdát, majd Bordás Dániel mellett a kapuba lőtt. Alig 5 perc után kerültünk hátrányba és felállt védelem ellen kellett bizonyítanunk. Az első 20 percben önmagunkat kerestük és igyekeztünk megúszni az újabb gólt, amit a Dunaújváros pedig igyekezett a kapunkba gyötörni.

Érvénytelen gólig jutott csak az ellenfél, Tóth Tibor pedig egy alkalommal ziccerben fejelhetett, szerencsénkre fölé.

A félidő derekán izgulhatott a hazai publikum. Máté Péter szabadrúgását Szilágyi Norbert fejelte kapura, a dunaújvárosi kapusnak pedig nagyot kellett nyújtózkodnia, hogy a lécre üsse a játékszert. Az így kapott szögletnél pedig ismét nyolcasunk veszélyeztett.

10 perccel a félidő vége előtt tudtunk egyenlíteni. Mezei Olivér húzott el a szélen, beadását pedig Kökény fejelte vissza Szabó Dávidnak, született már hasonló gól a szezonban, Szabó most sem hagyta ki a ziccert.

A fordulás utáni játékrész ordító vásárhelyi helyzettel indult. Egy szögletet követően Szabó duplázhatott volna, nem járt sikerrel.

Veszélyeket azonban a Dunaújváros is ki tudott alakítani Csehi Tamás veszélyeztetett egy alkalommal, Tóth Tibor pedig közvetlen közelről lőtte ki a kapufát.

A részünkről Szilágyi, Tóth József és a csereként beállt Fátyol Szilárd előtt adódtak még lehetőségek, újabb gól azonban már nem született.

A meccs krónikájához tartozik még, hogy a hajrában Szilágyi Norbert megkapta második sárgáját is, így néhány másodperccel a társak előtt vonulhatott az öltözőbe.

A döntetlen azt jelenti, hogy a két csapat továbbra is azonos pontszámmal áll a tabella 4. és 5. helyén.

A mieink a folytatásban a Fradi II. ellen bizonyíthatnak, azonban ezen a meccsen sem Szilágyi Norbert, sem pedig az ötödik sárgáját begyűjtő Máté Péter nem lehet a pályán.

Labdarúgó NB III. Közép csoport, 26. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Dunaújváros 1–1 (1-1)
Hódmezővásárhely, Városi Stadion. Vezette: Bereczki Miklós (Baghy Csaba, Fodor Richárd).
Hódmezővásárhely: Bordás – Kormányos (Bartyik, 70’), Tóth J., Horváth B., Máté, Kökény, Pataki, Végh (Orovecz, 58’), Szabó M. (Fátyol, 84’), Szilágyi, Mezei. Vezetőedző: Major László.
Dunaújváros: Vaszócsik – Csendes, Pölöskei (Ablonczy 84’), Farkas, Tóth T., Szepessy, Király B., Dobos, Kercsó, Tóth Á., Csehi. Vezetőedző: Dobos Barna.
Gól: Szabó M. (36’) ill. Tóth T. (6’)
Sárga lap: Mezei (33’), Bordás (69’), Máté (79’)
Piros lap: Szilágyi (90+2’)

Major László: “Az első húsz perc egyértelműen a vendégeké volt, utána viszont teljesen kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán. Sajnálom, hogy nem tudtunk egyet előrelépni és megnyerni ezt a találkozót, de a döntetlen reális eredmény.”