Újabb skalpot szereztünk

A hétvégén ismét Dunaharasztiba utazott az NB III-ban szereplő csapatunk. Ez alkalommal a Szigetszentmiklós volt az ellenfél, a revans vágy pedig égett a mieinkben az őszi 4-0 miatt. Huszár Gergő góljával azonban bravúros vásárhelyi győzelem született.

Nyolcadik tavaszi meccsén is pontot szerzett a Major László irányított Hódmezővásárhelyi FC az NB III-ban. A gárda a nagyon jó erőkből álló Szigetszentmiklóssal csapott össze. Ősszel a városi stadionban az ellenfél dominált, végül négyet gurítottak, most azonban, ahogy Mezei Olivér is célzott rá a meccs előtti nyilatkozatában a pontszerzés reményében utaztunk vendégségbe.

Bő negyedóra játék után sikerült megszereznünk a vezetőgólt. Egy a szélről elvégzett szabadrúgás-kombinációt követően Máté Péter emelte át a labdát az érkező Huszár Gergő pedig fejjel szerezte meg első HFC-s gólját és ezzel a vezetést. Pár perccel később azonban Huszár cserét kért, megreccsent a térde és nem tudta folytatni a játékot, Tóth Imre érkezett a védelemben a helyére.

Szükség is volt rá, hiszen a Szigetszentmiklós folyamatosan nyomás alatt tartott minket. Próbálkozások és helyzeteket szegélyezték a „hazaiak” részéről a meccset, a gól azonban a fordulás előtt és után is elmaradt.

Remekül védekeztünk ezen a napon, ha pedig valami mégis eljutott a kapuig, akkor Bordás Dániel volt résen, minimum két óriási bravúrt fűződött a nevéhez.

A végén teljes gőzzel rohamoztak ugyan a szigetszentmiklósiak, aminek köszönhetően már néhány vásárhelyi lehetőség is adódott, de a végeredmény nem változott. Újabb pontokkal gazdagodott csapatunk.

Így már 46 pontnál tartunk, amivel az ötödik helyen állunk. A Dunaújváros jobb gólkülönbségének köszönhetően áll a negyedik helyen. A gárdák a következő héten egymással csapnak össze.

NB III. Közép csoport, 25. forduló

Szigetszentmiklós – Hódmezővásárhelyi FC 0 –1 (0-1)
Dunaharaszti, Dunaharaszti MTK Sporttelep. Vezette: Kovács Gábor Péter (Reinicz Gábor, Mohos Mátyás Tamás).
Szigetszentmiklós: Zubány – Sipos, Májer (Vass 63’), Mojzer, Fritz, Ródenbücher, Barna, Földes, Kovács J., Despotovic (Varga B. 46’), Pintér D. Vezetőedző: Csurka Zoltán.
Hódmezővásárhely: Bordás – Kormányos, Tóth J., Szabó M. (Oravecz 57’), Szilágyi N., Tóth A. (Marton 72’), Mezei, Pataki, Máté, Kökény, Huszár (Tóth I. 25’). Vezetőedző: Major László.
Gól: Huszár (18’)
Sárga lap: Mojzer (20’), Ródenbücher (60’) ill. Pataki (52’), Szabó M. (54’), Oravecz (60’), Mezei (71’)

Major László: „Sikerült a tabella két első csapatát idegenben megvernünk, ami nagy fegyvertény. A Szigetszentmiklós nagyon-nagyon jó csapat, ahogy a Budafok is. A győzelemhez egy kis szerencsére is szükségünk volt, de remek egyéni teljesítmények voltak, a cserék is jól szálltak be. Megérdemelt győzelmet arattunk.”