Gól nélküli döntetlen a Dabas ellen

Az NB III Közép csoportjának 32. fordulójában az FC Dabas érkezett Hódmezővásárhelyre. A csapatok parázs mérkőzést vívtak egymással, a 90 perc alatt végig érett a gól, ám ez végül mégis elmaradt. A gólhoz a hazaiak álltak közelebb: az első félidőben kimaradt egy tizenegyes.

0811_hirek

Az első lehetőségecske a vendégek előtt adódott, az 5. percben Tóth Imrének kellett tisztáznia az egyik dabasi támadó elől, majd néhány minutummal később már Szabó Dávid lőhetett kapura, miután Tóth József bedobását Kökény csúsztatta a hazaiak hetesének. Nem sokkal később ismét a vendégek térfelén volt a HFC, Szilágyi passzolt jó ütemben Szabó Dávidhoz, akit buktattak a tizenhatoson belül, Pillók játékvezető pedig kérdés nélkül mutatott a büntetőpontra. A labda mögé a sértett állt, középre érkező lövését azonban még pont védeni tudta Scheilinger, így maradt a 0-0. Öt perc múlva már Bordás kapuja előtt alakult ki veszélyes helyzet, a védők nem igazán értették meg egymást, a hálóőrnek kellett közbeavatkoznia, szögletre mentett, amiből kis híján meg is lett a vendégvezetés, Szilágyi a kavarodást követően szinte a gólvonalról mentett. A félidő derekán a félpályán a labdát szerző Slobodan Dordevicet rántották le, ám a játékvezető előnyszabályt ítélt, Szabó mehetett kapura a labdával, ám a játékszer megint Scheilingernél kötött ki.

Egy vendégszögletet követően a kontrából adódott a következő HFC lehetőség, Tóth Attila törhetett kapura, lepassz helyett azonban a cselt választotta, a szemben álló védője viszont leolvasta a trükköt és elvette a labdát. A hajrában ismét a hazaiak tizenhatosa járt közel a gólszerzéshez, viszont 45 perc játék után maradt a 0-0. Úgy tűnt lóg a levegőben a gól, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám a befejezésekbe hiba csúszott.
A fordulás utáni első lehetőség Kökény Tamás előtt adódott, az előre érkező középső védő fejelhetett, fejese pedig nem sokkal ment el a kapu mellett. Nyomott a HFC, hiszen pár perc múlva Tóth Attila lőhetett kapura Slobodan Dordevic passza után, ám lövése gyengére sikerült, Scheilinger számára csemegének bizonyult. A második játékrész 13. percében kicsit megzavarodott a hazai védelem, Mezei Olivér fejelt ellenfélhez, amiből komoly vendéghelyzet alakult ki, a dabasi csapatkapitány Zsolnai tűzte kapura, Bordásnak kellett nagyot védenie. A meccs ezen időszakában sok helyzetet tudott kialakítani a Dabas, volt hogy Tóth Imrének kellett mentene egy középre érkező labdát, de egy vendégkontrát követően Bordásnak is újfent akadt védenivalója, hogy aztán Geiger Norbert előtt is komoly lehetőség adódjon. A 30. perc környékére enyhült a dabasi fölény, újra sikerült helyzeteket kialakítania a HFC-nek. Deniz Lazinica lőtt kapura, de a frissen beállt Galló Gergő előtt is akadtak helyzetek, egy ízben Slobodan Dordeviccsel játszott össze, ám a védők tisztázni, a csapat pedig kontrázni tudott.
A vége maradt 0-0.

A HFC az újabb egy ponttal 29 egységet gyűjtött, amivel továbbra is őrzik 15. helyüket a tabellán. A Szekszárd és a Bölcske előtt 3 pont az előnyük – igaz a Bölcske hétközben pótolja a SZEOL SC elleni elmaradt mérkőzését, így eggyel kevesebb meccset játszott. A 14. helyen álló Békéscsabához képest pedig szintén 3 pont a különbség.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 32. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – FC Dabas 0-0
Hódmezővásárhely. Vezette: Pillók Ádám (Pápai Zoltán, Csóra Szabolcs).
HFC: Bordás – Tóth J., Tóth I., Kökény, Mezei (Marton 70′), Markovic, Szilágyi, Lazinica, Tóth A., Dordevic, Szabó (Galló 60′)
Vezetőedző: Major László
Dabas: Scheilinger – Domonyi (Bárányos 88′), Kozma, Zsolnai, Surányi, Komoróczi, Tóth M., Kállai (Csák 72′), Hollauer (Takács 73′), Geiger, Lázár
Vezetőedző: Dajka László
Sárga lap: Tóth J. (47′), Markovic (87′), ill. Domonyi (22′)

Major László: „Hetek óta nincs, aki gólt rúgjon. Most tizenegyesből sem sikerült bevenni az ellenfél kapuját, ez komoly gond. Persze a negyedik helyezet csapat ellen ez nem rossz eredmény, de ha győzünk, akkor eldőlt volna a sorsunk. Bízom benne, hogy a Dunaharaszti és az ESMTK ellen könnyebb dolgunk lesz.”

Forrás:promenad.hu