Nem sikerült feltörni a Szekszárdi védelmet

A Szekszárdot fogadta a Városi Stadionban vasárnap a Hódmezővásárhelyi FC. A vendégek az előzetes várakozásoknak megfelelően elsősorban a védekezésre építettek, tervük pedig működött, Szabó Dávidnak 90 perc alatt nem sikerült gólt szerezniük.

0825_hirek

Említésre méltó helyzet nélkül telt el az első 10 perc. A labda többet volt a HFC-nél, a Szekszárd pedig már ekkor inkább a védelmi feladatokra összpontosított. Horváth kapus kirúgására viszont egy alkalommal szemfülesen sikerült lecsapnia Bartyiknak, a játékszer pedig hamar Mezei Olivérhez került, aki a szélről emelt Szabó Dávidhoz. A házi gólkirály fejese viszont ez alkalommal pont Horváth keze között landolt. Pár perccel később ismét a vendégek kapusának kellett hárítania, nehéz feladata ekkor sem volt, Bartyik szabadrúgását hatástalanította. A Szekszárd először a 18. perc környékén keveredett előre, egy bedobást követően igyekeztek zavart okozni a HFC hátsó soraiban, de nem jártak sikerrel. Néhány perccel később azonban közelebb jártak ehhez, Markovic Slobodan rossz passzára csapott le két sárga mezes, gól nem, viszont szöglet született az akcióból.A félidő derekánál azonban ismét a vendégek tizenhatosán belül alakult ki veszélyhelyzet. Mezei Olivér húzott el ismét szélen, beadását pedig Horváth kapus szinte Tóth Attila fejéről vette le.

Az első játékrész hajrájában is inkább a HFC igyekezett gólt szerezni, viszont Slobodan fejese megint csak Horváth kapusnál kötött ki, így 45 perc játék után maradt a 0-0.
Érezni lehetett, hogy akár egyetlen mérkőzés is dönthet a meccsen, a zászló pedig inkább a hazaiaknak állt, akik azonban látszott, hogy nehezen boldogulnak a vendégvédelemmel.

A fordulás után kicsit agresszívabban kezdett a Szekszárd, de a lendületük nem tartott sokáig, igyekeztek újfent a védelemre összpontosítani és kicsit altatni a hazaiakat. Szabó viszont egészen ébren volt, amikor a szélről hozzákerült a labda, ollózva rúgta azt a kapu felé, viszont Tóth Péter pont a játékszer útjába szaladt, így hatástalanítva azt, továbbra is elmaradt a gól. A HFC-nek nem sikerült igazán megújulnia, nem bírtak a többségében kilenc védőből álló Szekszárddal, Szabó ollózását követően mindösszesen kisebb helyzetekig jutottak. A hajra kissé elfáradó HFC-t igyekezett is meglepni a Szekszárd Fejes Péter igazolta vezetéknevét, közelről bólintott a kapura, de Bordás védett. Majd jó helyről, középről rúghattak szabadot a vendégek, Fejes állt a labda mögé, lövését megint Bordásnak kellett hárítania, a labda azonban kipattant és érkezett Márton Erik, aki méterekről lőtt mellé. A vége maradt 0-0.

Ezzel a két csapat között továbbra is öt pont a különbség. A fordulóban a Bölcske kikapott a fővárosban, így ők is két ponttal a HFC mögött állnak, a 14. Békéscsaba pedig ugyanennyivel előzi meg Major László tanítványai, köszönhetően annak, hogy a Honvéd ellen a hajrában fordítani tudtak.
A Hódmezővásárhely legközelebb a listavezető és már bajnok Kozármislennyel játszik, vasárnap 17:30-tól a Városi Stadionban.

Hódmezővásárhelyi FC – Szekszárdi UFC 0-0
Hódmezővásárhely. Vezette: Radványi Ádám (Mohos Mátyás Tamás, Bornemissz Norbert)
HFC: Bordás – Tóth J., Tóth I., Markovic, Bartyik (Lazinica 61′), Kökény, Szilágyi, Marton (Nagy 89′), Tóth A., Szabó D., Mezei
Vezetőedző: Major László
Szekszárd: Horváth – Márton, Koch, Rátkai, Királyházi (Hegedűs M. 68′), Fejes, Hegedűs E. (Nagyváradi 59′), Szabó M., Tóth P. Dallos, Arena (Ranga 83′)
Vezetőedző: Dienes Pál
Sárga lap: Lazinica (73′), Szabó D. (76′), ill. Dallos (68′), Tóth P. (76′)

Major László: „Várható volt, hogy a vendégek kilenc emberrel fognak védekezni, erre is számítottunk, sajnos felállt védelem ellen még nem nagyon tudunk játszani. Néhány helyzetünk volt, igazán komoly talán Szabó Dávid ollózása, viszont amilyen a futball, a végén akár ki is kaphattunk volna, ha a kipattanót belövi a Szekszárd. Megmaradt a két csapat között az 5 pont különbség, a maradék négy meccsen pedig hat pontot kellene szereznünk, hogy biztosan bent maradjunk. A következő Kozármisleny elleni meccs nehéz lesz, de a Dabas, Dunaharaszti, ESMTK ellen sikerülhet.”

Forrás: promenad.hu